הפרעות שינה

על מה נדבר במאמר זה?

סובלים מהפרעות בשינה? אולי זה המזרן שאתם ישנים עליו

להלן נתונים ממחקר ממלכתי על הפרעות שינה שנערך בארה”ב

למה שינה טובה  חשובה?

שינה הנה צורך ביולוגי חיוני על מנת להיות בריא גופנית ונפשית

מגיפה נפוצה:

שליש מכל האוכלוסייה המבוגרת בארה”ב סובלים מדרגות שונות של הפרעות שינהמספר רב של אמריקאים , אולי רובם, מתפקדים באופן מוגבל במשך היום כתוצאה מהפרעות שינה וזאת על בסיס יום-יומי.

רוב האנשים חושבים באופן שגוי לחלוטין , שהרגשת עייפות וחוסר שינה הנה חלק משגרת היום-יום של כולם אולם לא כך הדבר

מצרך בעל ערך יקר:

במשך המאה החולפת, הורדנו את זמן השנה שלנו ביותר מ-20% בממוצע

בעיה מורכבת:

מחסור בשינה של לילה אחד נקרא “חוב שינה”. מחסור בשינה של לילה אחד משפיע יותר על האדם אם גם בלילה שלפניו וגם בזה שלפני לפניו היה מחסור בשינה והמחסור מצטבר לכדי פגיעה בגופנו ובתפקודנו במהלך היום יום.

הסכנה:

בגלל שהאדם לא תמיד מודע לחוסר השינה שלו ולאפשרות שינמנם,בהחלט יתכן מצב של נמנום לפרק זמן קצר ביותר. זה יכול לתפוס אותו בעבודה או בנהיגה.

העלות החברתית:

העלות של חברה מנומנמת כרוך בד”כ באיבוד חיים, איבוד הכנסה, מוגבלות ציבורית, איבוד הזדמנויות למידה וחוסר תפקוד של משפחות שלמות הבא לידי ביטוי בתאונות שונות.

ההשפעה על איכות החים של מיליוני אנשים היא עצומה וקשה מאוד לאומדה.

העלות הפיזית:

העלות הישירה למשק האמריקאי כתוצאה מהפרעות שינה ונמנום בזמן היום נאמדה בשנת 1990 ועמדה על מעל 15.9 מיליארד דולר.

הפרעות שינה

בהיבט בריאותי:

מעבר להשפעה הישירה של הפרעות שינה על חיינו, בעיות שינה לא מקוטלגות במסגרת “בריאות הציבור”.

בשל אי הידיעה הרווחת בציבור בכל נושא הפרעות השינה , רבים נוטים לייחס את הנמנום שתופס אותם בשעות היום כפועל יוצא של שעמום, חימום יתר או ארוחת צהרים כבדה, ורק לעיתים רחוקות מייחסים את זה לבעיה האמיתית שהיא “חוסר שינה” או “איכות השינה”.

בעיה שניתנת למניעה:

אם היינו משכילים לייחס לפחות חלק מהבעיות שתוארו כאן ל”מחסור שינה” או ל”הפרעות שינה” היו מופנים משאבים ותקציבים מיוחדים לטיפול בכל אותם האנשים הסובלים מזה.

Information from the National Commission on Sleep Disorders Research: Wake Up, America: A National Sleep Alert

 הערת צוות רק מזרנים:

על כמות השינה שלכם בלילה אין לנו שליטה ואנו רק יכולים להמליץ על שינה של 7 שעות לפחות בלילה. לגבי איכות השינה, אולי כאן צוות האתר כן יכול לעזור לכם: אנו מאמינים, מניסיון כמובן,   שמזרן  נוח יכול לשפר משמעותית את איכות השינה ולמעט את מספר היקיצות בכל לילה. מזרן טוב הוא בהחלט ערובה לאיכות שינה!

אהבתם? שתפו!

מאמרים שעשוים לעניין אותך

ספת אירוח אשל
מיטות וידר – רהיטים מבית טוב

וידר מיטות – מיטות נפתחות, ספות נוער ואפילו מיטות לחדר שינה הורים ומיטות מתכווננות, וידר מיטות מתברגת גבוה בתחום השינה בישראל

מזרון מומלץ לכאבי גב

– איזה מזרון מומלץ לכאבי גב? האם יש מזרון מומלץ לבעיות גב? אם כן, מה כל כך מיוחד בו ואיך הוא יכול לעזור לכם? ובכלל איך מומלץ לכם לישון עליו…

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן?

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן? רכישת מזרנים היא לא רכישה רגילה. לפני שנפרוש לפניכם את משנתנו בנושא רכישת מזרנים, נקדים ונספר לכם כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן…

מעוניינים בפרטים נוספים?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם