רק מזרנים, החנות הוירטואלית הגדולה בישראל למכירת מזרנים. רק מזרנים! עם 30 לילות ניסיון ו-12 תשלומים שווים.

MENUMENU
תפריט

מזרונים אורטופדיים לשינה בריאה

show blocks helper

קטגוריות מוצרים

לפי מחיר

דרגת קושי

יצרן

עובי מזרן

סוג מזרן

גודל מזרן

מזרונים לפי יצרן

אישה שוכבת על מזרון
מזרונים אורטופדיים לשינה בריאה

 אורח חיים בריא

רבים חושבים שניהול אורח חיים בריא משמעו, הקפדה על תפריט מאוזן ובריא לאורח כל החיים בשילוב עם כושר נכון ומבוקר. אך למעשה יש גורם שלישי חשוב מאוד, שמשפיע על איכות חיינו ועל טיבם והוא שנת לילה טובה. שינה בריאה נחשבת לשנת לילה ארוכה של לפחות שבע שעות רציפות של שינה עמוקה, עם מינימום הפרעות. כאשר אדם ישן כל הלילה, הוא קם רענן וערני ומצבורי האנרגיה שלו מלאים לעוד יום חדש של מטלות ועבודה. אמנם היינו שמחים לישון קצת יותר מ-7 שעות ביום, אבל התרבות המערבית קובעת, כי אדם ממוצע משקיע שעות רבות בעבודה, בילוי ומשפחה, מה שלא מותיר לו יותר מידי ברירה ושעות השינה שלו אוטומטית מתקצרות, בין אם ירצה בכך או לאו. זאת הסיבה כי עולה החשיבות לשינה איכותית וטובה במינימום השעות שנותרו לנו לצורך שינה.

 מזרונים אורטופדיים – לשם הבריאות

במרבית חנויות המזרונים ניתקל רבות בצמד המילים מזרונים אורטופדיים. הסיבה לכך היא כי מזרונים אורטופדיים נחשבים למזרונים איכותיים ובריאים שמאפשרים לנו שינה טובה, אך גם שמירה על בריאות הגב שלנו. ככל שאנו מתבגרים עמוד השדרה שלנו נחלש ואיתו מתחילים הכאבים. כאבי גב הם אחת מהבעיות הנפוצות ביותר בקרב האוכלוסייה המבוגרת וכדי להימנע מבעיה זו עלינו לשמור על הגב שלנו לאורך כל חיינו, אפילו בגיל צעיר בו אנו בריאים לכאורה ולא סובלים מבעיות גב כאלה או אחרות. למעשה בעת השינה הגב שלנו עלול להתעוות וחוט השדרה שלנו עלול לסבול מחוסר תמיכה מספקת. מזרונים אורטופדיים הבנויים מחומרים איכותיים, בנויים טוב יותר לתמוך בעמוד השדרה שלנו, בכל חלק שלו במידה הנכונה. כך למעשה בעת שכיבה עמוד השדרה שלנו נותר בצורתו המקורית ואינו יכול להיפגע או להתעוות ורבים מעידים כי מזרונים אורטופדיים אף משפרים בעיות גב קיימות.

מזרונים אורטופדיים – מי צריך אותם?

למעשה נוטים לחשוב כי מזרונים אלה מתאימים לבעלי בעיות גב שונות. זה נכון אומנם, שמי שכבר יש לו בעיית גב, מזרונים אורטופדיים הם בגדר חובה עבורו, אך גם רבים אחרים ואפילו ילדים ותינוקות יוכלו להפיק תועלת משכיבה על מזרון אורטופדי, אפילו ללא בעיות גב ידועות. מזרון אורטופדי יוכל לשמור על יציבות עמוד השדרה והגב בעת השינה ולהקנות לאדם הישן עליו שנת לילה רצופה וטובה. בעבר נהגו לחשוב שברוב המקרים מזרונים אורטופדיים יהיו קשים יחסית למזרונים אחרים, כך שאם חיפשתם מזרון רך, שבו תשקעו לשינה נעימה, מרבית הסיכויים שהוא לא יהיה מזרון אורטופדי.היום זה כבר לא בהכרח נכון. מזרון אורטופדי איכותי יכול להיות מזרן רך, אם כי רק בחלקו העליון של המזרן (איפה שמצויים לרוב שכבות הלטקס או הויסקו), חלקו התחתון של המזרן עדיין צריך להיות קשיח על מנת שתהיה תמיכה בעמוד השדרה וכדי למנוע את "תופעת הערסל" הידועה לשמצה במזרנים רגילים, שאינם אורטופדיים. מזרנים רגילים הם מזרנים חד שכבתיים הבנויים משכבה אחת בלבד של פוליאוריטן, או ספוג דק מאוד ואחיד מעל שכבת קפיצים הומוגנית (לא קפיצים מבודדים).

מזרנים אורטופדיים לילדים

אצל תינוקות וילדים קטנים, חשיבות המזרון האורטופדי עולה, מכיוון שהגב של ילד מתפתח מאוד במהלך שנות חייו הראשונות. מומלץ אפילו עד גיל שנה להשכיב תינוק על מזרון קשיח מאוד וזאת כדי לאפשר תמיכה לגב המתפתח אבל לא לשכוח שה-2-3 ס"מ העליונים חייבים להיות רכים. חשוב לזכור שתינוק משלש את גודלו במהלך השנה הראשונה לחייו, כך שמשמעות הדבר שעומס רב מופעל על עמוד השדרה שלו והמינימום שנוכל לעשות כדי להקל עליו הוא לדאוג לו למזרון איכותי וטוב, עליו יוכל לישון שנת לילה מלאה ואיכותית. למעבר לקטגורית מזרוני הילדים שלנו, לחצו כאן.

מזרונים אורטופדיים- מחירים

במרבית המקרים נגלה כי המזרונים האורטופדיים יעלו לנו יותר מאשר מזרונים רגילים. הסיבה לכך היא כי החומרים המרכיבים מזרונים אורטופדיים יהיו איכותיים יותר, צפופים יותר מאשר במזרונים אחרים ולכן גם יקרים יותר. בנוסף הטכנולוגיה של המזרונים האורטופדיים היא מורכבת יותר (בנויה משכבות נוחות בדרגות קושי משתנות) והיא נועדה לאפשר תמיכה שונה באזורים השונים של המזרון כדי לאפשר לגב שלנו את הקימור הטבעי שלו, לדוגמא: בעת שכיבה על הגב, על הישבן והכתפיים לשקוע בתוך המזרון יותר משאר חלקי הגוף, על מנת שתהיה תמיכה בגב התחתון ולא ייווצר חלל מתחתיו.

לסיכום

מחירי מזרונים אורטופדיים ינועו בין אלפי שקלים בודדים (2500 ₪ ומעלה) ולאף מעל לעשרת אלפים שקלים (מחיר מוגזם לכל הדעות). וזאת בהתאם לדגם, להרכב המזרן, לחומרים ובעיקר למותג של המזרון.

מקווים שעזרנו, אם המידע במאמר תרם לכם, שתפו!בברכה

צוות רק מזרנים – www.mizran.co.il – 1800-467-454

שתף עמוד זה:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter