מזרן איכותי לשינה טובה יותר – האם זה באמת נכון?

על מה נדבר במאמר זה?

מזרן איכותי לשינה טובה יותר, נכון?

לפני שאתם רוכשים מזרן איכותי חדש במטרה לשפר את איכות השינה שלכם, בואו ונראה מה אתם באמת צריכים לדעת:

 1. לכמה שעות שינה אנו זקוקים?
 2. האם לאנשים מבוגרים יותר נדרשות פחות שעות שינה?
 3. האם בני נוער דורשים פחות שעות שינה? ומה לגבי סטודנטים?
 4. איך “עובדי משמרות” יכולים לוודא שהם מקבלים מנוחה מספקת?
 5. מה אנחנו יכולים לעשות על מנת לישון עמוק יותר ורצוף יותר?
 6. מה עלול לקרות אם אנחנו “מפספסים” מספר שעות שינה?
 7. מה אם אנו “עסוקים מידי בשביל לישון”? האם ניתן להשלים זאת בתנומה אקראית?
 8. מה הם הכללים ל”שנת צהריים”?
 9. האם אנו יכולים להשלים את שעות השינה החסרות שלנו במהלך סוף השבוע?
 10. מה זה “חוב שינה”?
 11. מהי “הפרעת שינה” ומה הם הסימפטומים לכך?
 12. והכי חשוב, מה השינה עושה לגופינו?

 

לכמה שעות שינה אנו זקוקים?

הרבה אנשים, בעיקר מפורסמים, מודים שהם ישנים בין 4 ל- 5 שעות בלילה. אנשי עסקים ופוליטיקאים, גם כן ידועים לשמצה בכל הנוגע למחסור בשעות שינה. בזמן שהם עלולים לסבול מתופעות לוואי שיפורטו בהמשך, אנו ממליצים לישון את מספר שעות שינה שמתאים לכם, מספר שעות שינה שיספק אתכם ולאחריהם תתעוררו רעננים ונינוחים. הנורמה היא כשמונה שעות שינה בלילה אך כמו שכתבנו קודם, כל אחד מרגיש כמה שעות שינה מספיקות לו.

האם לאנשים מבוגרים נדרשות פחות שעות שינה?

לאנשים מבוגרים יכול להיות קושי לישון 8 שעות בלילה אך הם עדיין צריכים את השינה כדי להלחם במחלות וזקנה. חוסר פעילות הוא אחד הגורמים לשינה לא טובה ו”תורם” להפרעות שינה. שמונה שעות הוא עדיין הכמות האידיאלית לשינה למרות שמרביתנו לא ישנים אותם.

האם בני נוער זקוקים לפחות שעות שינה? וסטודנטים?

המחשבה שבני הנוער זקוקים לפחות שעות שינה היא שגויה. ילדים ובני נוער זקוקים ליותר שעות שינה ממבוגרים. בני נוער צריכים לישון בין 8 ל-10 שעות ביממה. עם כמות נכונה של שעות שינה הנער ירגיש טוב יותר, חיוני יותר ויוכל לקבל ציונים טובים יותר.           סטודנטים אינם ידועים ככאלו שישנים הרבה אך הם עדיין צריכים את כמות השעות האידיאלית כדי לתפקד נכון ולהצליח בלימודים.

איך “עובדי משמרות” יכולים לוודא שהם מקבלים מנוחה מספקת?

המון אנשים הם עובדי משמרות ומספרם גדל בכל שנה. עבודה במשמרות רבות לא מאפשרת את פסק הזמן הנדרש לגופינו, אך יש עבודות שכן מאפשרות מנוחה מתאימה גם לעובדי משמרות, מה שחיוני ביותר. אם אתם עובדים בלילה וישנים במהלך היום, אין ספק שתגלו שקשה יותר להירדם בשעות היום ולכן אנשים אלו זקוקים לסביבת שינה שקטה, חשוכה ומבודדת משאר הבית.

מה אני יכול לעשות על מנת לישון עמוק יותר ורצוף יותר?

מזרן איכותי הוא הצעד הראשון לשינה רצופה. עם זאת, ישנם צעדים נוספים בהם אתם יכולים לנקוט על מנת לדאוג ששנת הלילה שלכם תהיה טובה יותר. ניתן לדאוג לכך שסביבת השינה שלכם תהיה שקטה וחשוכה ורצוי גם לכלול פעולות מרגיעות כגון הרפיה. רצוי לשתות מעט מים לפני השינה (לא בכמות גדולה כדי שלא תצטרכו לקום במהלך הלילה לשירותים), רצוי להימנע משתיית אלכוהול ולהימנע מפעילות גופנית זמן קצר לפני שאתם מתכננים ללכת לישון. אם אתם צריכים לאכול לפני, השתדלו לאכול מזונות קלים, ישנם מזונות היכולים לעזור לכם להירדם, כגון: חלב חם, בננות, חמאת בוטנים או בוטנים רגילים, סויה, שיבולת שועל ואפילו פירות כמו ענבים ודובדבנים.

מה עלול לקרות אם אנחנו “מפספסים” מספר שעות שינה?

ברור שניתן להסתדר במהלך היום גם אם לא ישנתם שמונה שעות בלילה, אך אם זהו מצב קבוע, אז איך לומר, אתם קצת בעיה. כי מלבד עייפות, ניתן לחוות אובדן זיכרון, עצבים, קושי להתרכז במהלך היום וחוסר אנרגיה כללי.

ומה אם אנו “עסוקים מידי בשביל לישון”? האם ניתן להשלים זאת בתנומה אקראית?

אנו מבינים שישנם תקופות שבה אתם צריכים להישאר ערים יותר מן הרגיל, אך אין דבר כזה “עסוק מכדי לישון”. אם אתם מפסידים בקביעות שעות שינה, אתם תצטרכו לקחת בחשבון את ההשפעה שלה על חייכם. נסה לומר “לא” ללוח הצפוף כדי שתוכלו גם לישון.

מה הם הכללים לשנת צהריים? במשרד שלכם מאפשרים זאת לעובדים

אם הינכם עובדים בסביבה המאפשרת לתפוס תנומת צהרים קלה, זכיתם. באופן כללי, אתם יכולים לישון במהלך היום אך לא מעל שעה, דבר זה עלול לגרום לבעיות שינה בלילה. מנוחה של חצי שעה בהחלט תעשה את העבודה ולאחריה תחזרו לעבודה רעננים.

האם אנו יכולים להשלים את שעות השינה החסרות שלנו במהלך סוף השבוע?

לישון עד מאוחר בסוף זה כיף אך עלול לשבש את לוח הזמנים של שנתכם, שנת צהרים ביום שבת עלולה לגרום לכם ללכת לישון מאוחר באותו היום ולקום מוקדם כרגיל בבוקר לעבודה, ככה מתחילים את השבוע ברגל שמאל. לקום מאוחר בסופ”ש זה אפשרי אך לא יכפר על מחסור שעות השינה שפספסתם במהלך השבוע.

מה זה “חוב שינה”?

כאשר אתם ישנים פחות מ-7-8 שעות בלילה, גופכם מרגיש בחוסר השינה כך שגם אם תישנו פי שניים שעות בלילה למחרת עדיין יחסרו לכם שעות שינה. רצוי להבטיח לעצמכם לעבור לדפוס שינה בריא ונטול “חוב שינה”.

מהי “הפרעת שינה” ומה הסימפטומים לכך?

אם יש לכם שגרת שינה קבועה, סביבת שינה מספקת וגם מזרן איכותי, סביר להניח שאתם בדרך הנכונה. אם בכל זאת קשה לכם להירדם, אתם מתעוררים עייפים בבוקר, ייתכן שאתם סובלים מ”הפרעת שינה”. אם אתם מתעוררים במהלך הלילה ומרגישים מחנק, או שבן/ת הזוג שלכם אומר/ת שאתם נוחרים ומתעוררים לסירוגין, אולי אתם סובלים מדום שינה/דום נשימתי והוא הגורם להפסקת הנשימה בין עשרות למאות פעמים בלילה. נדודי שינה מוגדרים כחוסר יכולת לישון שינה רצופה. במקרים כאלה אתם עלולים למצוא את עצמיכם מנקרים/מנמנמים מספר פעמים במשך היום, גם על ההגה. ישנם תסמינים רבים להפרעת שינה, לכן אם אתם חווים דפוס שינה בלתי רגיל, מומלץ להתייעץ עם רופא שיפנה אתכם למעבדת שינה שם יאבחנו מה עובר עליכם במהלך השינה ואיך ניתן לטפל בזה.

מה השינה עושה לגופינו?

כאשר אתם חולים, הדבר הראשון שהרופא ממליץ עליו הוא מנוחה. שינה מאפשרת לגוף לרפות “פצעים” נפשיים שעברו עלינו במהלך היום, לשמור על חיוניות האיברים הפנימיים וגם על רעננות העור שלנו. מחקרים מראים כי השינה מאפשרת לנו להירגע ולהתעורר בשיא הנפשי והפיזי שלנו.

לסיכום

אם אתם נוהגים או לפחות מבטיחים לעצמכם שהחל מהיום תתחילו לנהוג נכון בכל הקשור לשינת הלילה שלכם, וחסר לכם רק דבר אחד: מזרן איכותי, פה אנחנו נכנסים לתמונה. אתם יכולים לבחור את המזרן שיתאים בדיוק עבורכם, בכל שאלה נוספת, אל תהססו להתקשר אלינו: 1800-467-4654

 

אם נהנתם לקרוא את המאמר, שתפו! ככה גם אנחנו נהנה…

אהבתם? שתפו!

מאמרים שעשוים לעניין אותך

ספת אירוח אשל
מיטות וידר – רהיטים מבית טוב

וידר מיטות – מיטות נפתחות, ספות נוער ואפילו מיטות לחדר שינה הורים ומיטות מתכווננות, וידר מיטות מתברגת גבוה בתחום השינה בישראל

מזרון מומלץ לכאבי גב

– איזה מזרון מומלץ לכאבי גב? האם יש מזרון מומלץ לבעיות גב? אם כן, מה כל כך מיוחד בו ואיך הוא יכול לעזור לכם? ובכלל איך מומלץ לכם לישון עליו…

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן?

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן? רכישת מזרנים היא לא רכישה רגילה. לפני שנפרוש לפניכם את משנתנו בנושא רכישת מזרנים, נקדים ונספר לכם כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן…

מעוניינים בפרטים נוספים?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם