מזרן היברידי

מזרן היברידי

על מה נדבר במאמר זה?

מזרון היברידי – מה זה בכלל?!

מזרן היברידי הוא מזרן אורטופדי המשלב קפיצים, לרוב מבודדים עם שכבת לטקס או ויסקו ג’ל.

מזרן היברידי זה לא מוצר חדש והוא קיים בשוק שנים רבות, אבל אנשי השיווק תמיד אוהבים לבדל את עצמם ממותגים אחרים וקוראים למוצרים רגילים בשמות מיוחדים. לדוגמא: חברת הולנדיה לא משתמשת בשם הגנרי ויסקו, הם קוראים לזה טמפור, למה? בידול! החומר הוא אותו החומר והאפקט זהה.

סוגי מזרנים

על מנת לספר לכם ולהסביר על מזרונים היברידיים, חשוב לנו להתחיל מהתחלה ולתת הסבר מקיף יותר: אז כמו כל דבר טוב בחיים, גם המזרנים מתחלקים ל-3 סוגים עיקריים:

מזרני קפיצים – מזרנים שבבסיסם ישנה תבנים קפיצים ששזורים אלו באלה ולרוב הם רכים והתחושה עליהם קפיצית ונעימה.

מזרנים עם קפיצים מבודדים (קפיצי פוקט/כיס) – שיפור משמעותי של הסוג הראשון, כאן אין מדובר בתבנית קפיצים אלא בקפיצים מבודדים בו כל קפיץ ארוז בנפרד וכאשר קפיץ אחד שוקע, הוא לא מושך איתו את הקפיצים שלידו וכך תזוזה בצידו האחד של המזרן אינה מורגשת בצידו האחר של המזרן. מזרנים אלה טובים ואיכותיים יותר ממזרוני הקפיצים הרגילים.

מזרנים ללא קפיצים – מזרני ספוג רב שכבתיים שבהם ככל שעולים במעלה המזרן, כך שכבת הספוג נהיית רכה יותר ובעוד השכבות התחתונות תומכות את גופנו, כל אחד בהתאם למשקלו מצליח למעוך שכבה עמוקה יותר, השכבות העליונות הם רכות ומפנקות ויוצרות איזון מושלם וכמובן שהשכבה העליונה שלהם מורכבת מויסקו או מלטקס (?).

שלושה סוגים עיקריים אמרנו, נכון?

ישנם עוד 3 סוגים שלא ממש קשורים ללב המזרן אלא לשכבה העליונה שלו:

שכבת ספוג – שכבה רכה או קשיחה של ספוג השכבה הנפוצה ביותר הנמצאת כמעט בכל המזרנים שקיימים.

שכבת לטקס – שכבת לטקס הינה שכבת גומי טבעי, המופק מעץ הגומי ומשמשת לתעשיית המזרנים. הלטקס הינו אנטי אלרגני ואנטי בקטריאלי ומאחר והוא גומי ולא ספוג, לא מתפתחת עליו קרדית אבק.

שכבת ויסקו – ויסקו הינו חומר דמוי ג’ל אשר הומצא בעבר עבור נאס”א- סוכנות החלל האמריקאית, אשר שימש אותה ל”הפחתת לחצים” אצל האסטרונאוטים וכיום משמש את תעשיית המזרנים המאפשרת לנצל את תכונותיו הרבות של הויסקו גם לתועלתו של הציבור הרחב. בין יתר תכונותיו, ברגע ששוכבים על הויסקו, הוא מתחמם אל טמפרטורת הגוף שלנו (37 מעלות) ואז מתחיל להתרכך רק במקום בו הוא בא במגע עם הגוף, כאשר הוא מתרכך הוא “מקבל” את צורת גופו של השוכב על המזרן ובכך מפחית את הלחצים שהמזרן לוחץ בחזרה על הגוף.

אז מה זה בעצם מזרון היברידי?

מזרן היברידי זו הכלאה בין מזרן קפיצים, לרוב מבודדים, לבין החומרים האיכותיים האלה שנקראים לטקס/ויסקו! כל כך פשוט רק עם שם מפוצץ…

איך נראה מזרן היברידי?

כאמור, מזרן היברידי מורכב משכבה תחתונה של ספוג קשיח אשר יהווה בסיס לקפיצי הפוקט, לפעמים בין הספוג לשכבת הקפיצים ישנה שכבה נוספת של פרורי ספוג מודבקים הנקראת שכבת ריבאונד, היא קשיחה הרבה יותר ותמנע בעתיד פגיעה של הקפיצים בספוג.

מעל שכבת הבסיס תגיעה השכבה של הקפיצים המבודדים, לפעמים הם יוכנסו בסוג של תבנית בצורת אמבטייה (כמו בתמונה).

השכבה שמעל הקפיצים יכולה להיות שכבת ספוג קשיחה שתחצוץ בין הקפיצים לשכבה העליונה ומעליה שכבה של הויסקו או הלטקס וכמובן הבד על כל חלקיו.

מזרן היברידי

איך אתם מוצאים מזרן היברידי איכותי המתאים לתקציבכם?

נכנסים לעמוד מזרנים אורטופדיים, בתפריט הימני בוחרים ב”סוג המזרן” – ‘מזרן עם קפיצים מבודדים’, בוחרים את התקציב אותו אתם מוכנים להשקיע במזרן החדש (שימו לב שהמחירים המופיעים הם מחירים של מזרנים זוגיים במידה 190/140 ואם אתם זקוקים למזרן במידה 160/200, אז תפחיתו בין 20 ל-30 אחוז מהתקציב שלכם, כי בדר”כ השינוי של כל 10 ס”מ במחיר המזרן הוא כ-10% במחיר) וזהו, כאן יוצגו לכם כל המזרנים העונים לדרישות החיפוש שלכם. אם אתם רוצים לקנות רק מותג שאתם מכירים, תוכלו למיין גם לפי מותג ובכך לצמצם את אפשרויות החיפוש.

מה ההבדל בין מזרן היברידי למזרן אורטופדי ללא קפיצים?

הקפיצים! מזרן היברידי הפך להיות מוצר מגניב כזה, אף על פי שכיום הטרנד היום הוא להיפטר ממזרן הקפיצים הישן ולעבור למזרנים אורטופדיים ללא קפיצים. חשוב להזכיר, ששכבות הויסקו או הלטקס החשובות נמצאות גם במזרן אורטופדי ללא קפיצים, מה שלא נמצאים בו אלו הקפיצים…

השינה על מזרנים ללא קפיצים נחשבת כקשוחה יותר ולו מהסיבה שכאשר אתם יושבים על מזרן שכזה, אתם מגלים שהוא “יציב מידי”, אין בו את ההרגשה הקפיצית והמוכרת של הקפיצים. מזרנים היברידיים מאפשרים לכם להנות גם מהרגשת הקפיצים וגם משכבות הויסקו והלטקס האיכותיות.

האם מזרן היברידי טוב לכאבי גב?

כן, הוא טוב, מדיוק כמו שמזרן אורטופדי ללא קפיצים עם שכבת לטקס או ויסקו טוב לכאבי הגב, שניהם נותנים את אותו האפקט לגוף, ההבדל הוא רק בהרגשה.

איזה מזרן יחזיק לכם יותר זמן מעמד?

גם את המזרן קפיצים וגם את המזרן ללא קפיצים תצטרכו להחליף כמקובל בין 8 ל-10 שנים. רוצים למשוך איתו 15 שנים, אין בעיה, הוא יחזיק מעמד גם 15 שנים, אבל ההרגשה עליו תהיה שונה, הוא יהיה כבד יותר (תוספת של לחות, חיידקים, אבק וכדומה), הוא יהיה פחות גמיש, הקפיצים שלו כבר ישקעו (במיוחד באזור מסוים) וגם הלטקס עשוי להתייבש, בכל זאת הוא עשוי מגומי טבעי…

כמה עולה מזרן היברידי?

מזרן היברידי עולה יותר ממזרן קפיצים רגיל מאחר וקפיצים מבודדים עולים יותר מרשת קפיצים ושכבות הויסקו והלטקס היוקרתיות גם כן אינן זולות. יחד עם זאת, מזרון היברידי אינו יקר יותר ממזרן אורטופדי ללא קפיצים, דווקא הספוגים עולים לא מעט. ניתן לרכוש מזרן היברידי זוגי סטנדרטי במידה 190/140 במחיר של בין 3,000 ₪ ל-4,500 ₪, לטעמנו אין צורך להשקיע יותר מכך.

מאחר וישנה חשיבות רבה להרכב המזרן, אנו מביאים בפניכם את האפשרות לקרוא על כל מזרן את המפרט הטכני שלו ולא לקנות חתול בשק כפי לרוב תיקנו דווקא אם תרכשו את המזרן בחנות המזרנים כי היה חשוב לכם לשכב עליו… אחרי שתשכבו על 5 מזרנים, כולם יראו לכם אותו הדבר ויכול להיות שתתפתו ללכת אחר עצותיו של המוכר ולרכוש מזרן פחות איכותי שאפילו יפתיע אתכם לטובה במחיר שתשלמו עליו.

שורה תחתונה, על מה אתם ממליצים?

הפעם לא נמליץ, רק נספר, שכנראה חוכמת ההמונים עובדת גם פה. צר לנו לאכזב אתכם ולכתוב את הנתונים האלה דווקא במאמר על מזרנים היברידיים אבל אנו יכולים לספר לכם בקלות שמזרנים אורטופדיים ללא קפיצים נמכרים הרבה יותר ממזרוני קפיצים וממזרנים עם קפיצים מבודדים גם יחד, יש לנו אפילו סקר כזה באתר, ניתן להשתתף בסקר מזרנים שלנו ולאחר מכן לצפות בתוצאותיו.

 

זהו, מפה אתם חופשיים לקבל את ההחלטה אשר תקבלו ולבחור את המזרן שלבטח ילווה אתכם ב-8-10 השנים הבאות, בחרו בחוכמה, יש לנו הרבה מאמרים טובים באתר ואין שאלה שבעזרתם לא תהיה לכם עליה תשובה. מאחלים לכם הצלחה בבחירת המזרן ותזכרו שבכל התלבטות, אנחנו עדיין כאן: בטלפון 1800-467-454 או במייל: [email protected]

צוות רק מזרנים.

אהבתם? שתפו!

מאמרים שעשוים לעניין אותך

ספת אירוח אשל
מיטות וידר – רהיטים מבית טוב

וידר מיטות – מיטות נפתחות, ספות נוער ואפילו מיטות לחדר שינה הורים ומיטות מתכווננות, וידר מיטות מתברגת גבוה בתחום השינה בישראל

מזרון מומלץ לכאבי גב

– איזה מזרון מומלץ לכאבי גב? האם יש מזרון מומלץ לבעיות גב? אם כן, מה כל כך מיוחד בו ואיך הוא יכול לעזור לכם? ובכלל איך מומלץ לכם לישון עליו…

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן?

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן? רכישת מזרנים היא לא רכישה רגילה. לפני שנפרוש לפניכם את משנתנו בנושא רכישת מזרנים, נקדים ונספר לכם כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן…

מעוניינים בפרטים נוספים?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם