מזרן זוגי – ממידות ועד מחירים

על מה נדבר במאמר זה?

מדוע חשוב לבחור היטב את המזרן הבא שתצטכו לקנות, ומה ההשלכות של בחירת מזרן זוגי לא נכון? מהן רמות הקשיחות של המזרון, וכיצד מומלץ לבחור אותן נכון? כיצד מגשרים על הפערים שבבחירת מזרן זוגי כאשר שני בני הזוג נדרשים לבחור אותו? אלו מחירים ישנם עבור מזרונים, וכיצד נכון יותר לנהל את תקציב חדר השינה שלכם כאשר עוסקים בבחירת המזרון?

מזרן זוגי הוא עזר המיטה החשוב ביותר מבין כל היתר. במזרון אתם נוגעים באופן ישיר בעודכם ישנים, ולכן חשוב שהוא יהיה הכי נוח והכי מתאים מבחינה אורטופדית למבנה הגוף שלכם. ההשלכות של בחירת מזרון בלתי מקצועית מתבטאות בלא מעט סיבוכים: בעיות בגב ובעמוד השדרה, חוסר יכולת להירדם, ובעקבות כך גרימת עייפות מצטברת, שגוררת עמה מיגרנות, ולעתים זה אף עלול להתפתח לסחרחורות ואפילו לעילפון תכוף. על כן, אנו לא משחקים בכל מה שקשור לתחום השינה וכאשר בוחרים מזרן זוגי זה חייב להתבצע במקצועיות רבה, החל מבחירת דרגות הקשיחות הנכונות, ועד איתור חומרי הבוטיק שיתאימו לצרכים שלכם.

רמות הקשיחות של המזרון

מזרונים מתאפיינים ברמות קשיחות שונות הממוספרות במספרים, כאשר רמה כמו 2 או 3 מצביעות על מזרון רך, ורמות 4-8 מצביעות על מזרון קשיח. רמה 4 ידועה כקרש קפיצה תלול יחסית לקודמותיה מבחינת רמת הקשיחות. יחד עם זאת, רמות קשיחות הן נושא אינדיבידואלי לכל אדם, אך במידה וזוג הוא שנדרש לבחור את המזרון, ניסיון העבר הוכיח כי מציאת עמק השווה, קרי – רמת הקשיחות המתאימה לשני הפרטים יכול להתקיים, אך זה מצריך סבלנות, מדידה של מספר מזרונים יחדיו, ומציאת מזרן זוגי המתאים באופן מובהק לשני בני הזוג. לא מצאתם מזרן אחד שמתאים לשניכם? אל דאגה, ניתן גם לבנות עבורכם מזרן זוגי אחד המורכב מ-2 דרגות קושי שונות לשני בני הזוג: דרגת קושי קשיחה בצדו האחד של המזרן ודרגת קושי רכה יותר בצדו האחר. מעוניינים במזרן כזה: צרו עימנו קשר: 1800-467-454

חומרי הייצור המוצעים כיום בשוק המזרונים

על ויסקו ולטקס בטח כבר שמעתם. היום נתרכז רק במזרני לטקס. ניתן למצוא “מזרוני לטקס”, שהם המזרונים הנפוצים ביותר בקרב מזרנים זוגיים. מזרוני לטקס מבוססים על חומר עץ הגומי, שהוא חומר רך, גמיש, נוח ומסב סביבה היגיינית ונקייה למשתמשים בו, בשל כך שהוא מונע את התקרבות קרדית האבק לאזור בו הוא נמצא. בל נשכח כי הבסיס של מזרני לטקס יכול להיות פולימר (ספוג) או קפיצים, שכבת הלטקס היא רק השכבה העליונה שבאה על הספוג או על הקפיצים. כאמור, לא בכל מזרון יש קפיצים, אבל מזרון קפיצים נמצא לעתים כפתרון ראוי ללא מעט זוגות, במיוחד אם המנגנון הקפיצים בנוי בצורה מופרדת אחד מהשני ולא אחיד לשני בני הזוג. מהי צורה מופרדת? או מזרן עם קפיצים מבודדים: שורות של קפיצים שבהם תזוזה בצד אחד של המזרן אינה מורגשת כלל בצידו האחר של המזרן. והצורה השנייה היא: מזרן קפיצים עם 2 ליבות קפיצים נפרדות, כך ניתן להנות גם ממזרן קפיצים, גם ממחיר זול וגם להמשיך ולהיות “מבודד” מבן/בת הזוג (דוגמא למזרן כזה: “טופר ספרינג” של פולירון.
חומרים נוספים העשויים להיות על מזרוני הלטקס שלכם: בד אלוורה רך ונעים, ואריג 3D מאוורר.

מזרן פרדייז - דגם איילנד

מחירים של מזרן זוגי

מזרן זוגי (190/140) מתאפיין בטווח מחירים מגוון, אך ניתן לחלקו ל – 3 רובריקות עיקריות: עד 2,500 ש”ח, סביב 3,000 ₪ ומעל ל- 3,500 ש”ח. בקרב המזרונים הזולים שעלותם היא פחות מ – 3,000 ש”ח ניתן למצוא את מזרון פולי לטקס פלוס או אוורסט, שניהם של “פולירון”. מזרנים זוגיים, הן מהדגם הראשון והן ממשנהו, מאפשרים 2 רמות קשיחות. בצד אחד הם ברמה 3 ובצדם השני הם רמה 4, וניתן להחליף בכל פעם שתבקשו לשנות את רמת הקשיחות לפני השינה ע”י הפיכת המזרן. בתחום המזרונים בסביבות 3,000 ₪ ניתן למצוא את רק המכר: “טופר נטורל” של חברת פולירון המצויד במערכת MBS לוויסות לחצים, בד אלוורה רך ונעים, אריג 3D מאוורר ושכבות לטקס או ויסקו, ניתן למצוא מזרן עם קפיצים מבודדים שנקרא “טופר פוקט” של חברת פרדייז וגם מזרן ללא קפיצים איכותי מאוד של חברת קינג דיויד העונה לשם ” “. כמובן שישנם עוד דגמים רבים שמומלצים, אך אלה הם המזרנים הנמכרים ביותר.
לעומת מזרנים אלה, ישנם לקוחות שרוצים להשקיע יותר ברכישת מזרן, ואלו יכולים בקלות למצוא מזרנים שונים של פולירון, של מנדלבוים, פרדייז ועוד. זה המקום לציין שמזרן זוגי איכותי וטוב לא אמור לעלות הרבה מעל ל-3,500 ₪ (למידה 190/140 , אם רוצים מידה גדולה יותר, ישנה תוספת), מזרנים יקרים תמיד נוכל למכור לכם, לרוב אפילו נרוויח עליהם יותר, אבל היחס: עלות/תועלת משתנה לרעת הלקוח.

למידע נוסף על בחירת מזרן זוגי מומלץ ניתן להיכנס לעמוד: “מזרנים מומלצים” באתר שלנו או להיכנס למידע מקצועי נוסף וללמוד עוד קצת על מזרנים.

אהבתם? שתפו!

מאמרים שעשוים לעניין אותך

ספת אירוח אשל
מיטות וידר – רהיטים מבית טוב

וידר מיטות – מיטות נפתחות, ספות נוער ואפילו מיטות לחדר שינה הורים ומיטות מתכווננות, וידר מיטות מתברגת גבוה בתחום השינה בישראל

מזרון מומלץ לכאבי גב

– איזה מזרון מומלץ לכאבי גב? האם יש מזרון מומלץ לבעיות גב? אם כן, מה כל כך מיוחד בו ואיך הוא יכול לעזור לכם? ובכלל איך מומלץ לכם לישון עליו…

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן?

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן? רכישת מזרנים היא לא רכישה רגילה. לפני שנפרוש לפניכם את משנתנו בנושא רכישת מזרנים, נקדים ונספר לכם כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן…

מעוניינים בפרטים נוספים?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם