מתלבטים? התאמה אישית של מזרן

סוגי מזרנים

על מה נדבר במאמר זה?

בחירת מזרן לשינה בריאה

ענף המזרנים צבר תאוצה בעשורים האחרונים. חברות רבות לייצור מזרנים מציגות את מיטב הטכנולוגיה בתחום, מתוך ידיעה כי המודעות לשמירה על הבריאות עולה. אי לכך מעונינים הצרכנים להשקיע את מיטב כספם במטרה לקבל מוצר שיספק את נוחיותם ובריאותם. בעבר היו שני סוגי מזרנים בלבד: ספוג וקפיצים. כיום, ניתן לפצל כל סוג לתת קטגוריה נוספת כדלקמן: מזרן ספוג, מזרן אורטופדי ללא קפיצים, מזרן קפיצים ומזרן בעל קפיצים מבודדים.

סוגי מזרן פופולאריים

מזרן ספוג: מזרן ספוג נחשב לאחד מסוגי המזרנים הפשוטים וזולים אך מחירי מזרנים אלו משתנים לפי מספר פרמטרים כגון; צבעו אשר לרוב קובע את צפיפותו וקושיו, עוביו, ומחירו הנע בהתאם למימדיו. כמו כן מגיע מזרן הספוג בצבעים שונים וזאת ללא קשר לעיצוב או טעם; ספוג לבן (רך) נחשב לבעל איכות בינונית, ספוג כחול (קשיח) וספוג סגול (רך) הם בעלי איכות טובה ואילו מזרן עשוי ספוג צהוב נחשב לאיכותי יותר. מזרנים אלה נמצאים בעיקר בשימוש של מזרני ילדים.

למידע נוסף גם על מזרן למיטה וחצי ועל מיטות נוער בכלל.

מזרן אורטופדי ללא קפיצים: זהו מזרן אלסטי המותאם באופן אישי לצרכן. מזרנים אלו בנויים מליבות פוליאוריטן מוקצף (סוג של ספוג) קשיח ועליו שכבות רכות יותר על מנת להגיע לנוחות האופטימלית. שכבות הנוחות העליונות מתחלקות גם כן לשלוש: ספוג לבן – פשוט ורך, שכבת לטקס- סוג של גומי גמיש וקפיצי , והסוג השלישי נקרא ויסקו אלסטי- חומר גמיש שנוצר בראשיתו עבור נאס”א. שתי השכבות האחרונות אשר באות במגע עם גופנו, משפיעות על נקודות הלחץ בגוף (חגורת הכתפיים, הברכיים וכפות הרגלים) , באופן נקודתי, ומפזרות את הלחץ שמפעיל גופנו על המזרן ובכך תורמות לאיזון הגוף בזמן השינה. את התוצאות משימוש במזרן מסוג זה ניתן להרגיש מיד כשקמים מהמיטה, ישנם מזרנים שבהם ניתן לבחור את הצד של הגבר קשיח ואת הצד של האישה רך יותר או להפך. החברות המתמחות במזרנים מהסוג הנ”ל הם סדרת מזרני MD מנדלבוים וכן מזרני פולירון

 

מזרוני קפיצים: באופן כללי, קיימים שני סוגים של מזרני קפיצים: קפיצים משולבים וקפיצים מבודדים

מזרן קפיצים רגיל (בונל): מזרן זה עשוי מקפיצים שיוצרו בטכנולוגיות שונות, קשיחות וגמישות שונה וכן סוגי מילוי משתנים בניהם. כמו כן, איכותם של הקפיצים נמדדת על-פי המרחק ביניהם, קוטרם וסוגי שכבות הריפוד של המזרן.

מזרן עם קפיצים מבודדים: מזרן עם קפיצים מבודדים, כשמו כן הוא. זהו מזרן שבו כל קפיץ ארוז בנפרד בשרוול עצמאי ומהווה יחידה עצמאית נפרדת ומבודדת משאר הקפיצים, עובדה המאפשרת תנועת הקפיצים ללא השפעה על הקפיצים הסמוכים. ככל שיש באותו מזרן יותר קפיצים, כך גם עולה רמת הגמישות של המזרן, מאחר ומשקל הגוף והלחץ המופעל על הקפיצים מתפזר.
היתרון ברכישת מזרן בעל קפיצים מבודדים טמון בכך שכאשר שני אנשים שוכבים במיטה; בזמן שאחד מסתובב, האחר לא ירגיש את התנועה ויוכל לישון בשקט ובשלווה.
ניתן לצפות בסרטון של מזרני סימונס הממחיש את הנאמר

מקווים שעזרנו לכם עם קצת ידע על סוגי מזרונים.
אם המידע במאמר תרם לכם, שתפו!
אהבתם? שתפו!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מאמרים שעשוים לעניין אותך

רק מזרנים - תמונה ראשית
המזרן הכי טוב!

המזרן הכי טוב שמנו לב שאנשים מחפשים בגוגל “מה המזרן הכי טוב בארץ?” או “מה המזרון הכי טוב בעולם?”, אז החלטנו לנסות ולענות על השאלה

מזרן היברידי

מזרן היברידי – מה זה? האם הוא טוב? כמה עולה מזרן היברידי והאם הוא בכלל מומלץ? ננסה לענות על כל השאלות הללו ועוד…

בחירת מיטה מתכווננת

מיטה מתכווננת כשמה כן היא, הנה מיטה עם מנוע חשמלי שעליה מונח מזרן גמיש הניתן לכוונון מסעד הראש והרגליים. ישנם כמה יצרנים של מיטות מתכווננות בחו”ל.