גם עליון וגם תחתון! אחת הסיבות היותר נפוצות לכאבי גם היא שכיבה על מזרן ישן או מזרן שאינו מתאים לכם

למקרה ורציתם לקרוא קצת על ההסטוריה של המזרנים, תוכלו לעשות זאת פה. למקרה ורציתם לראות סרטון על ייצור מזרנים, לחצו כאן.

תוכלו לרכוש שכבת נוחות/טופר מלטקס או מויסקו ולהניח אותה על המזרן החדש והקשה.

מזרן מאבד 7-9% מרמת הקושי שלו בשנה הראשונה של חייו. לעומת זאת, אם מדובר במזרן איכותי, אתם תתרגלו לישון עליו תוך כ-30 לילות, לא מעבר.

ספוגים חדשים, קפיצים חדשים שיתרככו עם הזמן. בנוסף הגוף רגיל לשקעים של המזרן הישן ועכשיו הוא מחפש אותם ובמקומם מוציא תמיכה, זה קצת מוזר לו…

ברור ששווה! זה כמו לאכול את הנקניק בלי הסנדוויץ’ (סליחה על הדימוי) אבל שילמתם על החומר היקר במזרן והוא באמת מה שיפתור לכם את הבעיות. ראו שכבות נוחות כאן.

כן. מגן מזרן ישמור על המזרן שלכם מפני דליפה של שתן, זיעה, מחזור של אשה, אבק לכלוך ועוד. מה גם שניתן לכבסו בקלות פעם בשבועיים ואז הוא גם יהיה נקי.

אתם לא יכולים לבד. מזרן קרוע אמור ללכת לתפירה בחברה (אם במסגרת האחריות ואם לא) או שאולי עברו 8 שנים וזה בדיוק הזמן להחליפו.

כל האתר מלא במאמרים כאלה. תתחילו עם שני אלה: לבחור מזרן, בחירת מזרן.

בין 8 ל- 10 שנים בממוצע. תוכלו לקרוא עוד פרטים במאמר “כיצד יודעים שהגיע הזמן להחליף את המזרן הישן“.

לא להיפטר, פשוט למסור לאחר. תוכלו לפרסם אותו באתר אגורה, אולי  מישהו אחר יוכל להינות ממנו. בכל מקרה, תשאירו אותו בבית כמה ימים במקביל למזרן החדש, לכו תדעו מה יהיה…

יש דרך מועדפת: אחרי שקראתם את המידע המקצועי באתר, תוכלו להיכנס לעמוד מזרנים מומלצים ולבדוק אם מה שהמלצנו עליו עשוי להתאים לכם, אם אתם רוצים לבחור לבד, היכנסו לעמוד “מזרנים אורטופדיים“, שם תוכלו למיין את המזרנים לפי גודל, עובי, סוג, יצרן וכמובן מחיר. כמו כן, תוכלו גם לבדוק אם יש משהו אטרקטיבי עבורכם בעמוד המבצעים

זה כבר מעבר לתחום שלנו, אבל אם תחפשו את השאלה הזו בגוגל, תיכנסו לתוצאה הראשונה, היא תענה לכם על הכל.

יש מזרנים כאלה, לא כל מזרן יכול להידחס ולהתגלגל. אנו ממליצים שלא לרכוש מזרני קפיצים שמתקפלים לתוך קופסא, רק ללא קפיצים.

אחריות על המזרנים יכולה להיות בין 10 שנים ל-20 שנים. ישנם גם מזרנים פשוטים המסתפקים ב-2-5 שנות אחריות. את כל המידע תוכלו למצוא במאמר הזה- אחריות על מזרנים.

המזרן נארז בניילון קשיח שנצמד עם הגנה על פינות המזרן. אנו לא מוכרים מזרנים בקופסא מאותה הסיבה שאנו לא ממליצים להעמיס את המזרן על גגון הרכב שלכם. יש דברים שנותנים למובילים להוביל… 

ישנם כאלה שכן והם המומלצים לרכישה

קצף זיכרון נקרא בישראל ויסקו. הוא סוג של ספוג אשר עובר תהליך עיבוד שבאמצעותו מושגת התוצאה הרצויה. למידע נוסף, קראו כאן.

מזרן איכותי יכול להשפיע רבות על השינה שלכם. אם הנושא מעניין אתכם, תוכלו לקרוא עליו כאן וכאן.

לפעמים כן ולפעמים לא. אם מדובר במזרן רגיל, שלא נמצא במחיר מבצע כלשהו, ניתן לקבל עליו הנחה, במיוחד אם ראיתם אותו במקום אחר במחיר זול יותר, אבל אם המזרן נמצא במבצע, לרוב הוא במחיר המינימאלי שניתן למכור אותו.

פחות מומלץ, בסביל זה מומלץ לרכוש מגן מזרן/ריפודית.

טופרים נועדו לרכך מזרן קשיח. אם תרכשו אותם למטרה זו בלבד, תחוו שיפור משמעותי.

תלוי מה כתוב עליהם, אנחנו לא מוכרים כאלה.

תמיד. קניה חשובה והכרחית.

בטח. מזרן ישן ששוקע יכול בהחלט לגרום לכאבי גב. למעשה הרבה אנשים נזכרים שהגיע הזמן להחליף את המזרן הישן כי התחילו להם כאבי גב. אם אין לכם מחלה כרונית בגב, השיפור בכאבי הגב יהיה מיידי.

תלוי מה כתוב על התווית שלהם.

תלוי מה כתוב על התווית שלהם.

לא! (זו שאלה אמיתית…)

לרוב זו כרית שלא מתאימה, לא מזרן.

כן. אם הוא ישן או אם הוא לא מתאים/נוח לכם.

כן. בעיקר מזרני ספוג.

בוודאי. מזרן לא מאוורר יכול לקבל עובש. אם רכשתם מזרן שצריך להפוך אותו מידי פעם ולא הפכתם אותו והנחתם אותו על בסיס מעץ אטום ולא סלאטים, זה בדיוק מה שיקרה לו. זה קורה מזיעה במהלך הלילה.

כן. אם אתם אנשים שישנים על הצד ובחרתם מזרן קשיח, זה מה שיהיה לכם. אנשים שישנים על הצד צריכים לבחור מזרן רך. קראו את המאמר הזה.

וואי וואי, אלה שאלות כלליות מידי וקשות. תוכלו להתחיל עם המזרנים המומלצים שלנו, תבחרו את סוג המזרן ואז את התקציב וזהו, משם תוכלו להתקדם בבטחה כי לא נשאיר לכם הרבה מקום להתלבט.

אופס, בדיוק בגלל השאלה הזו כתבנו את המאמר הזה

שאלה טובה! לרוב לבתי המלון יכינו מזרן שמותאם רק להם כדי להוזיל את המחיר. בכל מקרה, חברת סילי הוציאה לקהל הרחב את המזרן של רשת מלונות היאט. תוכלו לראות אותו פה.

תתפלאו, אבל גם לזה כתבנו מאמר שלם. תוכלו לקרוא אותו פה.

על הבטן, על הגב או על הצד? איזה מזרן מתאים לכל אחד? לחצו כאן.

טופר למזרן! רכשתם מזרן חדש והוא קשה לכם? קראו פה מה לעשות.

אין תאריך מוגדר, אבל כל פעם שאחד היצרנים יוצא במבצע חדש, אנו נפרסם אותו גם אצלנו באתר. בכל מקרה, בדר”כ יש מבצע בחול המועד סוכות ולפעמים גם בסוף החופש הגדול. צרו איתנו קשר 1800-467-454 כי לפעמים אנו יודעים מתי אמור לצאת מבצע כשבועיים לפני שהוא מפורסם.

להחליף אותו. אין פתרון אחר. לא שכבת נוחות ולא להניח ספוג קשיח עליו, זה רק יהרוס לכם את הגב יותר. לרכך תמיד אפשר, להקשיח מזרן קיים לא ניתן.

אם רכשתם מזרן חדש בהרבה כסף, הוא קשה לכם מידי ואתם לא יכולים להחליפו, טופר למזרן זה הפתרון היחיד.

בגדול: כל 8 שנים, אבל לפעמים המזרן עדיין תקין. יש פה מאמר שיכווין אתכם בדיוק מה צריך לבדוק וכיצד לעשות זאת.

המזרן כבר מעל 8 שנים? התחלתם להתעורר עם כאבי גב? כנראה שהגיע הזמן. תוכלו לקרוא יותר בתשובה לשאלה מעל.

אפילו על זה כתבנו כבר מאמר… לחצו כאן.

לפני אוגוסט. כמעט כל אוגוסט מקבלים מחירונים חדשים עם עליית מחירים.

אפשר בחנויות, אפשר באתרי אינטרנט, אפשר לשלב: ראשית לקרוא את האינפורמציה פה ורק אחר כך ללכת לחנות ולהיווכח שאתם יודעים כבר טוב יותר מהמוכר…

ניתן לפרסם את המזרן הישן שלכם באתר אגורה או למסירה באתר יד 2. אם המזרן ממש סיים את חייב, אל תעשו בושות וזרקו אותו לפח.

פשוט תרשמו את זה בגוגל והוא יציע לכם חנויות מזרנים שקרובות אליכם. בכל מקרה, תלכו לחנות, תשכבו על המזרנים, קבלו מחיר עם הנחה ואז תתקשרו אלינו… לרוב אנו מציעים מחיר זול יותר.

כל מזרן חדש יהיה עדיף על המזרן הישן שלכם. לגבי בריאות, מזרני לטקס נחשבים בריאים יותר ממזרני ויסקו מאחר והלטקס הינו גומי טבעי, אנטי אלרגני ואנטי בקטריאלי שלא מתפתחת עליו קרדית אבק.

חוות דעת על מזרנים מומלצים תוכלו למצוא בעמוד מזרנים מומלצים שלנו. שם גם תמצאו קישור למזרן הכי מומלץ באתר זאפ…

כל מזרן טוב לשינה, רק שזה תלוי בתנוחת השינה המועדפת עליכם. תוכלו לקרוא פה איזה מזרן מתאים לכל תנוחת שינה.

לדעתנו, מזרנים אורטופדיים ללא קפיצים ומזרנים עם קפיצים מבודדים שעליהם יש שכבת ויסקו או שכבת לטקס, הם המזרנים הכי טובים שקיימים.

מזרני ויסקו אלסטי המכונה בפי אחרים: ספוג זיכרון / טמפור וכדומה.

נכון, מזרנים נחשבים כיקרים.

אבל תחשבו שאתם מחליפים אותם רק פעם בעשור ואתם מבלים עליהם כשליש מחייכם… פרופורציה 🙂

לא יודעים. אולי מזיעה, אולי מכתמים, אולי משתן שברח לילד, הכל יכול להיות. אם יש לכם אחריות, זה הזמן להתקשר למפעל.

מזרני ויסקו מקבלים את חום הגוף (37 מעלות) ואז מתרככים ומקבלים את צורת הגוף תוך כדי שקיעה בהתאם לקווי המתאר שלו. זו הסיבה שמזרני ויסקו נחשבים כמזרנים מחממים. 

המזרן שקע. או כי אתם כבדים והמזרן שבחרתם לא מתאים לשאת את משקל גופכם, או שהוא סתם התיישן, אבל אם הוא חדש, הוא כנראה לא תקין. במקרה כזה פונים לטלפון שמופיע ע”ג תעודת האחריות.

ספג יותר מידי זיעה או חלילה שתן. זה הזמן להחליף אותו לפני שתהפכו אותו ותגלו שיש עליו גם עובש…

כי הוא התיישן, שקע, איבד מהאלסטיות והגמישות שלו וכנראה שזה הזמן להחליפו באחר.

סתם כי זה יבטל לו את האחריות… לכו תוכיחו אחרי 10 שנים שהמזרן הזה שייך לחברה X.

אפשר גם לישון על הרצפה או על מיטת מחטים, אבל זה פשוט לא נוח. למזרן איכותי חשיבות רבה לאיכות השינה שלכם. לאיכות השינה שלכם חשיבות רבה לתפקודכם במהלך היום. בקיצור, איך שתציעו את המיטה שלכם בלילה, ככה תתפקדו ביום שלמחרת.

כי הוא התיישן, איבד את כושר הנשיאה והגמישות שלו וכנראה הגיע הזמן להחליפו. תוכלו לדעת יותר מתי להחליף את המזרן אם תקראו את המאמר הזה.

מזרן קפיצים זה אחד מ-2 סוגי מזרנים שיש- עם קפיצים או ללא. מזרנים עם קפיצים גם כן נחלקים ל-2 – קפיצים מבודדים או קפיצים רגילים (קפיצי בונל). התחושה על מזרני קפיצים שונה מהתחושה על מזרנים ללא קפיצים וההבדל הוא כמובן בקפיציות, לא מעבר. שניהם יתמכו בכם וההבדלים בניהם קצת יותר גדולים. המשיכו לקרוא פה.

אף חברה לא לוקחת מזרנים ישנים, מה רציתם שהם יעשו איתם?!  לפעמים הם אומרים שהם לוקחים מכם את המזרן הישן ומזכים אתכם ב-1,000 ש”ח או קצת יותר, אבל בגדול הם זורקים את המזרן לפח ונתנו לכם 1,000 ש”ח הנחה, לא מעבר. הם מכרו מזרן חדש ואתם רכשתם מזרן חדש, רק עם מצפון יותר נקי שתרמתם את הישן. רוצים למסור מזרן ישן לנזקקים? פרסמו אותו למסירה באתר יד 2 או באתר “אגורה”.

בוודאי! מזרן חדש יתרכך כ-8% בשנה הראשונה. אפשר גם להאיץ את התהליך אם פשוט תעמדו על המזרן באזור אותו אתם רוצים לרכך, אבל קחו בחשבון שהמזרן עלול להתרכך מידי או אפילו להיהרס.
כמובן שהאופציה הכי טובה היא שאם מדובר במזרן קשה מידי שלא ניתן להחליפו ברך יותר והוא עלה הרבה כסף, רכשו טופר ויסקו או טופר לטקס

יכול להיות שהוא נכנס, אבל אם תאלצו לקשור אותו, פשוט תהרסו אותו ותבטלו לחלוטין את האחריות שקיבלתם עליו. נציגי יצרנית המזרנים יזהו בקלות רבה מזרן שהגיע אל בית הלקוח כשהוא קשור על גג הרכב. אותנו תמיד מצחיק לראות אנשים מובילים מזרן יוקרתי (אנחנו מזהים אותו מרחוק) כשהוא קשור על גג של רכב… עוד 250 ש”ח והוא יגיע אליכם כמו שצריך.

אולי כן ואולי לא. בכל מקרה, לא כדאי שהוא יתקפל או יקשר לגג המכונית. זה יסיר לו את האחריות.

כן, ספוגים חדשים, קפיצים חדשים, תנו למזרן קצת זמן והוא יתרכך. כ-8% בממוצע בשנה הראשונה. אם הוא מזרן פשוט, הוא יתרכך יותר בפחות זמן וזו בשל השימוש בספוגים בצפיפות נמוכה (ספוג לבן לעומת ספוג צהוב למשל).

בין 8 ל-10 שנים בממוצע. 

תוכלו לקרוא פה את כל הפרטים וכל הבדיקות שתוכלו לעשות ולהבין אם כבר הגיע העת להחליף את המזרן הישן שלכם באחד חדש.

תלוי מה תבחרו. יש החושבים שבגלל שכל המזרנים נראים אותו הדבר, כולם עשויים מאותו החומר וההבדל הוא רק במחיר או במותג.

אחרים חושבים שככל שתשקיעו יותר, תקבלו מזרן טוב יותר אבל גם זה לא נכון.

אם אתם רוצים לדעת כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן חדש, פשוט כנסו למאמר הזה.

יש מזרנים שנחשבים דו צדדיים (ניתן לישון עליהם משני צדיהם) שאותם ניתן ואף חובה להפוך. במידה ולא תהפכו אותם, הם לא יתאווררו, הם יקבלו עובש וכדומה.

לעומתם ישנם מזרנים מסוג NO FLIP עליהם ניתן לישון רק על הצד העליון ואין צורך להפוך אותם ולמעשה גם לא ניתן לישון על הצד האחר. הסוג השני נחשב חדיש יותר ומומלץ יותר.

ניתן אבל לא מומלץ. בדיוק מהסיבה שהריצפה לא מאווררת מלמטה. מזרן שמונח על הרצפה מושך אבק ולכלוך וגם יהרס במהרה.

כן, אם רכשתם מזרן ניתן גם להחזיר אותו במידה והוא לא נוח לכם, רק למזרנים יש פרק מיוחד בחוק להגנת הצרכן ולכן מומלץ לקרוא את התקנון שלנו ואת המדיניות להחזרת המזרן. התקנון שלנו נבדק כל פעם מחדש ע”י אמון הציבור וכל מה שכתוב בו תואם את החוק.

יש מזרן מתקפל באתר, תוכלו למצוא אותו פה.

לאנשים כבדים מתאים מזרן קשיח יותר, הוא בטוח יחזיק מעמד יותר ממזרן רך. קפיצים/ללא קפיצים? זו כבר שאלה של העדפה אישית.

יש באתר כ-500 מזרנים לפחות, את כולם ניתן לקבל בכל מידה, כולל מידת יחיד. הסיבה שאנו לא מפרסמים את המידה באתר ומאפשרים רכישה, זה כי לא מדובר במידה סטנדרטית ומבחינה חוק הגנת הצרכן עדיף שלא לפרסמה.

מצאתם מזרן שאתם רוצים והמידה שלכם לא מופיעה שם? צרו עימנו קשר טלפוני וקבלו את מחירו. 1800-467-454. 

רוב המזרנים המפורסמים באתר הם מזרנים למיטה זוגית. תוכלו ללחוץ על הקישור הזה, להיכנס לעמוד “מזרנים אורטופדיים” ושם למיין ולסנן את כל המזרנים באתר בהתאם להעדפותיכם.

בשביל זה יש לנו קטגוריה שלמה! בקטגוריית מזרוני ילדים תמצאו מזרנים אשר בבסיסם תוכננו ויוצרו עבור ילדים.

אהההה…. יש לנו ספות נוער ויש לנו ספות אירוח נוספים כמו מיטות מתקפלות. לחלקם יש אפילו מזרנים נשלפים.

לא ניתן להקשיח מזרן קיים, לא באמצעות הנחת שכבת ספוג קשה או משהו דומה, אם המזרן שלכם חדש ושקע, ניתן להזמין את השירות של החברה, אבל אם מדובר במזרן ששקע וכעת הוא רך מידי לטעמכם, האופציה היחידה היא לרכוש מזרן חדש.

אם הוא חדש – פנו ליצרן במסגרת האחריות.

אם הוא כבר ישן והקיעה שלו נורמלית אבל פשוט לא נוח לכם, רכשו חדש, אין דרך אחרת.

  1. מספוגים מסוגים שונים ובצפיפויות משתנות.
  2. מקפיצים – מבודדים או רגילים.
  3. משכבת ויסקו או לטקס.
  4.  שילוב של כולם.

גימיק נחמד שנועד בעיקר לחסוך את עלות ההובלה. תנסו לגלגל מזרן קפיצים ואז לפתוח אותו ולקוות שלא נכנסו קפיצים בתוך קפיצים…

תתפלאו אבל גם לזה יש לנו מאמר שלם. לחצו פה וקראו אותו.

לא. גם מזרן שיש בו הרבה ויסקו לא טוב יותר ממזרן עם פחות ויסקו. במזרנים לא תמיד תופס הפתגם: כל המרבה הרי זה משובח…

רוצים לדעת כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן, לחצו פה.

לא בהכרח. גובה המזרן הינו פונקציה של הרכבו ושל גובה ראש המיטה שלכם.

לדוגמא: מזרן קפיצים בעובי של פחות מ-20 ס”מ פחות מומלץ מאחר ורק הקפיצים הם בגובה של 16-18 ס”מ… מזרן גבוה של 32 ס”מ למשל יכול להסתיר לכם חלק גדול מראש המיטה ואז גם יהיה קשה לעלות עליו או לרדת ממנו.

שורה תחתונה: גובה המזרן אמור להיות מותאם לגובה המיטה ולגובה ראש המיטה.

הלטקס נחשב יותר בריאותי ולכן רוב האנשים רוכשים מזרני לטקס. הויסקו לעומתו נחשב חומר מתקדם אשר מקבל את קווי המתאר של השוכב ומתאים את עצמו לאדם השוכב עליו. למדו עוד על ההבדל בין לטקס לויסקו במאמר הזה.

לא פוטון! זה לא מזרן, זה לא אורטופדי, זה משהו שנועד לרביצה, לא לשינה יום יומית.

כן, גם אנחנו אהבנו את הפרסומת של פולירון: אומרים מזרן או מזרון? פשוט תגידו פולירון!

אג גם אנחנו בדקנו איך אומרים, מזרן או מזרון… הכל במאמר הזה.

אם הגעתם עד הנה, אתם כבר יודעים איך לחפש מזרן באתר. את מסגרת העץ המתאימה תוכלו למצוא בעמוד הזה, הם מופיעים ממש בהתחלה.

אלה אכן מזרנים מיוחדים שמיוצרים ומותאמים במיוחד עבור מיטות מתכווננות. מזרנים למיטה מתכווננת הם מזרנים בעובי של 16 עד 22 ס”מ (לא פחות ולא יותר), הם גמישים מאוד ויחד עם זאת הם גם אמורים להיות מספיק קשיחים כדי לתמוך בכם. את כולם תמצאו פה.

לדעתי כבר ענינו… מזרן חדש עדיף על טופר למזרן. טופר למזרן נקנה רק כאשר רכשתם כבר מזרן חדש אבל הוא קשה מידי, כל סיבה אחרת לא באה בחשבון.

פשוט חפשו מזרן עם שכבת ויסקו. 

אם אתם מחפשים מיטה מתכווננת או מנגנון בודד שמתכוונן, תוכלו לבקר בעמוד הבא

תמיד עדיף על מזרן ללא שכבת פילוטופ. 

לפעמים המזרן מגיע עם שכבת פילוטופ פנימית או שהיא מוצמדת למזרן (תפירת לקשורי), זה אפילו עדיף.

קלעתם לדעת גדולים. בסקר שערכנו באתר שאלנו את המשתתפים על איזה מזרן הם ישנים כעת ולאיזה מזרן הם חושבים להחליף. 60% ענו שהם ישנים כיום על מזרן קפיצים ו-60% ענו שהמזרן הבא שלהם יהיה מזרן אורטופדי ללא קפיצים.

רק לא זה! לחצו כאן וקראו על זה יותר…

הגעתם למקום הנכון! רק מזרנים הינה חנות אינטרנטית המציעה מגוון רחב של מזרנים, מכל הסוגים והמינים של לפחות 17 יצרני מזרנים שונים.

תוכלו להתחיל את המסע שלכם בקטגוריה של “מידע מקצועי” ולאחר מכן בעמוד “מזרנים מומלצים“.

זהו! אלה היו 100 שאלות (ותשובות) ששאלו אותנו או חיפושים שחיפשו באתר, מקווים שעזרנו.

בכל מקרה, אנחנו תמיד פה לכל שאלה חדשה שתתעורר, גם במייל וגם בטלפון 1800-467-454.

מעוניינים בפרטים נוספים?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם