3 הדברים שהופכים את המזרון שלכם לאורתופדי?

3 הדברים שהופכים את המזרון שלכם לאורתופדי?

על מה נדבר במאמר זה?

רבים מהלקוחות מתעניינים במזרון שהוא מזרון אורתופדי. מזרן שכזה מאפשר להתמודד, אך גם למנוע, בעיות שונות של כאבים כרוניים, כמו כאבי צוואר, גב ומפרקים, הכל בתנאי שלא קיימת בעיה רפואית כלשהי, שכן אז, המזרן רק יכול להקל אבל לא למנוע.

גם אם אינכם מאובחנים כסובלים מבעיות אורתופדיות, עדייו תוכלו ליהנות מחוויית הנוחות שמציעים המזרנים האורתופדיים. יצרנים רבים טוענים שהמזרן שלהם הוא למעשה מזרן אורתופדי. אך אם נרד לעומקם של הדברים נוכל לראות שאין תקן ברור המגדיר בצורה מדויקת מהו מזרון אורתופדי והדבר יוצר בלבול.

חשוב להדגיש שמזרן אורתופדי אינו מתייחס לסוג מסוים או טכנולוגיה מסוימת של מזרנים. מזרנים העשויים מחומרים שונים ובנויים בצורה שונה לגמרי יכולים להיכנס יחדיו לקטגוריה של מזרנים אורתופדיים.

אם כך מהם הדברים שהופכים מזרן למזרן אורתופדי?

  1. הדבר הראשון שמאפיין מזרון אורתופדי הוא התמיכה הראויה לשלד הגוף, המפרקים ובעיקר הגב המושפע מאוד מתנוחת השינה. תמיכה טובה מאפשרת להפחית את הלחץ על השלד ובכך להעניק נוחות וחוויית שינה טובה יותר לאלו הסובלים מבעיות בתחום זה או אלו אשר רוצים להימנע מבעיות שכאלו.
  2. התכונה השנייה שמאפיינת מזרון אורתופדי היא ההתאמה למבנה הגוף ולתנוחת השכיבה, זה בעצם מה שמאפשר את התמיכה הראויה אשר הוזכרה בסעיף הראשון. ישנן טכנולוגיות שונות המאפשרות להשיג את ההתאמה של המזרון לתנות הגוף, למשל ניתן להשיג זאת באמצעות מזרן קפיצי שרוול המורכב מקפיצים רבים המגיבים באופן נקודתי למשקל הגוף. אפשרות אחרת היא באמצעות מזרנים הכוללים שכבה עליונה של ויסקו ג‘ל, חמר המגיב לחום הגוף ומתרכך בצורה המאפשרת לגוף לשקוע לתוכו בהתאמה אישית.
  3. מבנה רב שכבתי  – מאפיין נוסף של מזרנים אורתופדים הוא מבנה רב שכבתי על מנת להעניק את התמיכה המושלמת לגוף. השכבות השונות נדרשות על מנת להעניק מצד אחד את הרכות הדרושה (השכבה העליונה של המזרן), אך מצד שני גם להגבילה וליצור תמיכה של ממש לגוף (השכבה התחתונה).

מזרון אורתופדי חדיש בנוי במבנה רב שכבתי, כאשר לכל שכבה ישנה דרגת קושי וצפיפות שונה והשילוב של כל השכבות יוצר את האפקט האורתופדי המושלם.
אם כן, ניתן לומר שמזרון אורתופדי הוא מזרון אשר תוכנן ועוצב על פי המחקר הרפואי האורתופדי ונועד לענות על הצרכים של הגוף תוך כדי התייחסות לבעיות רפואיות–אורתופדיות שונות.

כמה זמן מחזיק מזרון אורתופדי?

באופן כללי ישנה המלצה להחליף מזרון פעם ב 8-10 שנים. הסיבה לכך היא בלאי טבעי של החומרים השונים מהם עשוי המזרון ואיבוד תכונותיהם המקוריות. ישנם מזרונים עמידים יותר ומזרונים עמידים פחות, אך בסופו של דבר לכולם יש בלאי טבעי הגורם להם לאבד את תכונותיהם.

במידה והמזרון תוכנן להעניק תמיכה אורתופדית רבת שנים, הוא תוכלו להינות ממנו לאורך זמן, במידה ורכשתם מזרן שהיה נוח בחנות אולם היה מורכב מחומרים זולים שלהם עמידות נמוכה, כבר אחרי שנה תרגישו את השקיעות במזרן ובשנה השניה תרוצו להחליפו.

אם מדובר במזרון אורתופדי העושה שימוש בקפיצים, כאשר הקפיצים נחלשים הוא אינו מעניק את התמיכה הראויה, כנ”ל במזרן עם ספוג בעל צפיפות נמוכה, הוא יהיה קשיח רק בהתחלה ועם הזמן יתרכך ותאלצו להחליפו, לא משנה בכמה כסף רכשתם אותו, בעיות של כאבי גב ומפרקים יופיעו במהרה. מזרנים העושים שימוש בחומרי גלם איכותיים, כגון ספוגים איכותיים, קפיצים עמידים ושכבות עליונות של לטקס וויסקו ג‘ל, יכולים להחזיק יותר זמן יחסית למזרונים פחות איכותיים, אך בסופו של דבר זכרו כי גם הם מוגבלים מבחינת אורך החיים של המזרן.

אם החלטתם לבחור במזרון אורתופדי איכותי עשיתם החלטה נכונה. גם אם אינכם סובלים כרגע מבעיות אורתופדיות, או כאבי גב, מזרנים איכותיים המעניקים תמיכה טובה לגוף יסייעו לכם גם להימנע ממצבים אלו בעתיד ויבטיחו לכם שינה איכותית ובריאותית. כאשר מחפשים מזרן אורתופדי חשוב לשים לב לאחריות היצרן.

שימו לב שיצרנים שונים מעניקים תקופות אחריות שונות. משך תקופת האחריות של היצרן מעידה בדר”כ על איכות המוצר. כאשר יצרני המזרונים מוכנים להעניק אחריות ל- 15 שנים ומעלה זה אומר שהם מאמינים במוצר ויודעים כי הוא מחזיק מעמד זמן רב.

כמה כסף להשקיע במזרן אורתופדי?

רבים וטובים מתקשרים אלינו ושואלים: “האם איקס/וויי/זד חברה טובה? האם המזרנים שלהם נחשבים טובים?” לכולם אנחנו משיבים באותה התשובה: “תנו לנו את שם הדגם שמעניין אתכם, אנחנו נקרא את המפרט ונבין איך המזרן בנוי ורק אז נוכל להשיב לכם על השאלה”.

ברור שגם לחברת איקס שנחשבת יוקרתית יש מזרן זול שמורכב מחומרים פשוטים אבל הוא עדיין עולה 4,000 ₪, אותו מזרן בחברה פחות מוכרת יכול לעלות גם 1,000 ₪. אז אין בעיה לרכוש מזרן אורתופדי בהתאם לתקציב שלכם, רק זכרו, בדקו היטב ממה המזרן עשוי ותחסכו כסף רב. או במילים אחרות: רכשו איכות ולא שם!

זהו! שמחנו לעזור. אם עזרנו לכם, שתפו את המאמר, זה יעזור לנו.

צוות רק מזרנים

אהבתם? שתפו!

מאמרים שעשוים לעניין אותך

ספת אירוח אשל
מיטות וידר – רהיטים מבית טוב

וידר מיטות – מיטות נפתחות, ספות נוער ואפילו מיטות לחדר שינה הורים ומיטות מתכווננות, וידר מיטות מתברגת גבוה בתחום השינה בישראל

מזרון מומלץ לכאבי גב

– איזה מזרון מומלץ לכאבי גב? האם יש מזרון מומלץ לבעיות גב? אם כן, מה כל כך מיוחד בו ואיך הוא יכול לעזור לכם? ובכלל איך מומלץ לכם לישון עליו…

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן?

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן? רכישת מזרנים היא לא רכישה רגילה. לפני שנפרוש לפניכם את משנתנו בנושא רכישת מזרנים, נקדים ונספר לכם כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן…

מעוניינים בפרטים נוספים?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם