מזרנים ובריאות

על מה נדבר במאמר זה?

חיים ברמה אחרת בהשפעת מזרנים

אין זה יהיה מוגזם לומר כי מזרנים הם בין המוצרים החשובים ביותר בבית. מזרנים מאיכות ירודה משפיעים באופן משמעותי על ההרגשה ואורח החיים שלנו, כאבי צוואר וגב, שרירים תפוסים בבוקר, נוקשות בתנועתיות הגוף הם רק חלק מן הסימפטומים הרבים שניתן לפתור באמצעות מעבר למזרנים איכותיים יותר. הנה מספר עובדות חשובות שכדאי לדעת על מזרנים וכיצד הם משפיעים על בריאותינו ואיכות החיים.

מזרנים והרכבם הכימי

תלונות רבות הועלו בעולם על מזרנים אשר היו מורכבים מחומרים מבוססי נפט (פטרוליאום). רבים התלוננו כי מערכת החיסון שלהם הוחלשה, הצטננויות מוגברות, כאבי ראש ואף מקרים של השפעה על מערכת העצבים נרשמו. ממחקרים שנעשו בנושא עלה כי חומרים מהם מורכבים המזרנים שלכם יכולים בהחלט להיות נדיפים. חשוב לבחור מזרנים המיוצרים מחומרי בסיס איכותיים, בעלי תו תקן של איכות הסביבה.

מה בין מזרנים איכותיים ולבריאות?

מזרנים איכותיים המספקים תמיכה מרבית לכל הגוף, מפזרים לחצים ומעניקים לעור שלנו אפשרות נשימה משפיעים בהכרח על איכות השינה שלנו. אין לזלזל בשנת לילה טובה שכן היא מקור הכוח של בני האדם. במהלך השינה אנו מחדשים תאים, אוגרים אנרגיות ליום שלמחרת, מתקנים נזקים שהגוף צבר במהלך היום הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטאלית, חילוף החומרים מושפע רבות מאיכות השינה, ילדים גדלים בזמן שישנים ואם לא די בכך, דעו לכם כי עמוד השדרה הוא גורם מספר אחד המושפע מן המזרנים. הכיצד?  תמיכה לא נכונה בעמוד השדרה גורמת להחרפת נזקים קיימים. הסובלים מפריצות דיסק בעמוד השדרה מודעים היטב לקשיי השינה וממחקרים עולה כי החלפת מזרנים לאיכותיים יותר, בעלי דרגת קשיחות גבוהה יותר מן הסטנדרט בבסיס המזרן ושכבת רכות עליונה, מקילים רבות ומאפשרים לגוף שלכם להחלים במקום להחריף את המצב. רבים מעידים כי לאחר החלפת מזרנים הבוקר והיום נראים אחרת.

מזרנים ודיכאון?

הפלא ופלא מחקרים רבים מצאו קשר בין מזרנים טובים המשפרים את איכות השינה ליציאה מדיכאונות. כיצד מסבירים זאת? ובכן, אולי לא שמתם לב אך כאשר לא ישנים טוב בלילה, במשך היום העצבנות והעייפות משתלטים לנו על החיים והכל נראה אפרורי למדי. מזרנים לא איכותיים הגורמים לנו למחסור מתמיד בשינה תורמים רבות להתפתחות דיכאון שיכול להימשך שנים והאינדיבידואל לא תמיד יכול לשים אצבע על הגורם. כיום כבר ידוע כי מעבר למזרנים איכותיים מעלה את איכות השינה ועל ידי כך תורם גם לחזרה לחיים בריאים יותר ואופטימיים.

מזרנים אורתופדיים לגב בריא

מזרנים אורטופדיים אינו ביטוי המיועד לגרום לצרכנים לשלם יותר על המוצר, אלא בהחלט מומלץ על ידי רופאים רבים בישראל ובעולם אפילו מגיל אפס. מדוע חשיבות מזרנים אורתופדיים גבוהה כל כך? דמיינו מצב בו אתם ישנים על מזרנים שאינם תומכים בגוף דיו, הגב מתקמר ומופעל עליו לחץ ומשקל לאורך כל הלילה, מה שמוביל לכאבים בבוקר, נוקשות ושרירים תפוסים גם בצוואר. מזרנים אורתופדיים בנויים כך שהם מפזרים את הלחץ שמשקל הגוף מפעיל עליהם ואינו מאפשר לגב להתקמר ומכאן שנמנעה כל הבעיה. ובבוקר? תחושת קלילות ורעננות לכם ולכל המשפחה.

איזה מזרנים מומלצים לשמירה על בריאות?

כאמור, מזרנים אורתופדיים לא יכולים להזיק לאף אחד והם מומלצים בעיקר לבעלי בעיות בגב ובצוואר. ובאופן כללי, חשוב להקפיד על איכות טובה של מזרנים שמספקים תמיכה רבה לגוף, בנויים מחומרים לא מזיקים לגוף האדם (כדוגמת הלטקס), המאפשרים לגוף לנשום וליהנות משינה טובה. כיום ניתן להתאים מזרנים איש איש ולמצב בריאותו ולגילו. ישנם מזרנים המותאמים לתינוקות עד גיל שנה בעלי קשיחות גבוהה ולשמירה על התפתחות תקינה של הגב, מזרנים מיוחדים למי שסובל מפצעי לחץ בזמן שינה המאפשרים מחזוריות דם תקינה בגוף, מזרנים הסופגים לחויות ומתאווררים וכך ניתן להתאימם לסביבה בה אתם גרים ועוד. תוכלו לברר פרטים נוספים בקרב נציגי השירות בחנות שלנו “רק מזרנים” ואנו נשמח לעזור לכם לשדרג גם את המזרן שלכם.

אהבתם? שתפו!

מאמרים שעשוים לעניין אותך

ספת אירוח אשל
מיטות וידר – רהיטים מבית טוב

וידר מיטות – מיטות נפתחות, ספות נוער ואפילו מיטות לחדר שינה הורים ומיטות מתכווננות, וידר מיטות מתברגת גבוה בתחום השינה בישראל

מזרון מומלץ לכאבי גב

– איזה מזרון מומלץ לכאבי גב? האם יש מזרון מומלץ לבעיות גב? אם כן, מה כל כך מיוחד בו ואיך הוא יכול לעזור לכם? ובכלל איך מומלץ לכם לישון עליו…

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן?

כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן? רכישת מזרנים היא לא רכישה רגילה. לפני שנפרוש לפניכם את משנתנו בנושא רכישת מזרנים, נקדים ונספר לכם כמה כסף להשקיע ברכישת מזרן…

מעוניינים בפרטים נוספים?

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם